Bankacılık ve Finans Bölümü mezunumuz Nikolay Zvezdin Credit Suisse HOLT Topluluğu Yarışması`nda Credit Suisse HOLT ve iştirakleri ile mülakat fırsatı elde etti

Bankacılık ve Finans Bölümünden onur derecesiyle mezun olan öğrencimiz Nikolay Zvezdin, Credit Suisse HOLT Topluluğu Yarışması`nda, Credit Suisse HOLT ve iştirakleri ile mülakat fırsatı elde etti. Credit Suisse HOLT Topluluğu Yarışması, Credit Suisse, Zürih Sigorta ve Financial Times (FT) tarafından desteklenen ve öğrencilerin yarışarak ödüller kazanmasını amaçlayan başarıya dayalı bir platform olan ATEŞBÖCEĞİ (FIREFLY) PROJESİ kapsamında düzenleniyor.

Credit Suisse HOLT Topluluğu Yarışması senede iki kez farklı temalarla gerçekleştiriliyor. Bu sene  “Kapasite Aşımına Uzanan Açılım: Bu kazandıran bir strateji mi, değer kaybettiren bir strateji mi?” temasıyla düzenlenen yarışmada öğrenciler, petrol fiyatları ve diğer ekonomik faktörleri göz önünde bulundurarak küresel konteyner nakliye sektörünü analiz edip, bir şirketi örnek olarak kullanarak, bu şirketin finansallarının ve iş stratejisinin en iyi nasıl iyileştirebileceğine dair fikir ürettiler.  Zvezdin, yarışmadaki sunumunda Danimarka menşeili en büyük küresel nakliye şirketi olan. A.P. Moller-Maersk’i kullandı.