Prof. Dr. Alpay Er Üçüncü Kez World Design Organization Yönetim Kurulu Üyesi Seçildi

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Başkanımız Prof. Dr. Alpay Er World Design Organization (WDO) tarafından İtalya Torino’da gerçekleştirilen 30. Genel Kurul’da 3. kez Yönetim Kurulu (2017-2019) üyeliğine seçildi.

WDO tarihinde Türkiye’den ilk ve tek yönetim kurulu üyesi olan Alpay Er, 2011 yılından beri bu önemli görevde yer alarak ülkemizin ve üniversitemizin tasarım eğitimi alanındaki uluslararası başarısı ve dünyadaki bilinirliğine son derece önemli bir katkı sağlıyor. Prof. Er, daha önce Türkiye'yi 2011-2013 (ICSID) ve 2015-2017 dönemlerinde WDO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak temsil etti.

World Design Organization (WDO) eski adıyla International Council of Societies of Industrial Design (ICSID) 1957'de endüstriyel tasarım mesleğini teşvik etmek ve tanıtmak için kurulmuş uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. WDO, daha iyi bir dünya için endüstriyel tasarım odaklı yeniliği destekleyerek 150'den fazla üye kuruluş ile birlikte (World Design Capital, World Design Talks, World Design Impact Prize, World Industrial Design Day, Interdesign, vb.) uluslararası programlar yürütüyor. Özyeğin Üniversitesi aynı zamanda WDO’nun kurumsal üyesidir.