Akademik

paylaş

Prof. Dr. Murat Uysal, 150 ülkede 426,000'i aşkın üyesi ile elektrik ve elektronik mühendisliği alanında faaliyet gösteren ve kâr amacı olmayan uluslararası organizasyon IEEE’nin ikinci kez Türkiye Başkanı seçildi.

paylaş

Hırvatistan Geoteknik Birliği’nce düzenlenen ve her sene Zagreb’te Geoteknik Mühendisliği konusunda dünyaca tanınmış bilim insanlarının sunuculuğunu üstlendiği Prof. Nonveiller onur konuşmalarından 15.’si Avrupa Deprem Mühendisliği Birliği ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Atilla Ansal tarafından sunuldu.

paylaş

Mütevelli Heyet Üyemiz Prof. Dr. Mehmet Toner, Mühendislik ve Tıp alanlarındaki bilimsel araştırmalarında gösterdiği başarılar nedeniyle, 2 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilen  Bilim Akademisi Genel Kurulu’nda Bilim Akademisi Asli Üyeliğine seçildi. Prof. Dr. Toner, Mühendislik Temel Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Ata Erbay ve Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı ve EÇEM Direktörü Prof. Dr. Pınar Mengüç’ün ardından üniversitemizden Bilim Akademisi asli üyeliğine seçilen üçüncü akademisyen oldu. 

paylaş

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Başkanımız Prof. Dr. Alpay Er World Design Organization (WDO) tarafından İtalya Torino’da gerçekleştirilen 30. Genel Kurul’da 3. kez Yönetim Kurulu (2017-2019) üyeliğine seçildi.

paylaş

EÇEM, enerji verimliliği okuryazarlığının artırılması ve ülke geneline yayılan bir eğitim hareketine öncü olmak amacıyla; İstanbul Valiliği, Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi, ENVER ve EYODER’in desteğini de alarak Yeni Nesil Binalar İçin Teknik Eğitim Projesi’ni hayata geçirdi.

paylaş

Hatiye Garip, Portekiz’de 10. kez düzenlenen Uluslararası S. João da Madeira İlüstratör Buluşmaları finalisti oldu.

paylaş

Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Barkan Uğurlu “CoMRAde: A Collaborative Mobile Robot Arm That Learns Impedance Critical Tasks from Humans” isimli projesi ile H2020-Marie-Sklodowska Curie Actions - IF 2016 aksiyonu olarak kabul aldı.

paylaş

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. İhsan Yanıkoğlu’nun 2016-2017 yılları arasında uluslararası IISE Transactions Dergisinde yayımlanan “Robust- Dual Response Optimization” başlıklı çalışması, Operasyon Mühendisliği & Analitiği alanında en iyi makale ödülünü kazandı.

paylaş

Özyeğin Üniversitesi'nin Buluşçu Öğretim Üyelerine Türkiye'nin Büyük Buluş Fuarı ISIF'ten Ödül

Pages