Mezun

paylaş

2016’ da Makina Mühendisliği Bölüm Başkanımız ve EÇEM Direktörü Prof. Dr. M. Pınar Mengüç danışmanlığında Özyeğin Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümünden doktorasını alan ve EÇEM’de Doktora Sonrası Araştırmacı olarak görev yapan Azadeh Didari, Elsevier/JQSRT Viskanta Young Scientist Award’ı kazandı. Dr. Didari, ‘Yakın-Alan Işınımla Isı Transferi’ konusunda dünyadaki en gelişmiş yazılımlardan birisinin yazarı. Bu yazılım, nano-boyut’da yapılacak geometrik ve malzeme değişiklikleriyle ışınımla ısı transferinin nasıl çok fazla artırılabileceğinin hesaplanmasını sağlıyor.

paylaş

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mezunumuza ARCHIPRIX-Türkiye 2016’dan Ödül

paylaş

Bankacılık ve Finans Bölümünden onur derecesiyle mezun olan öğrencimiz Nikolay Zvezdin, Credit Suisse HOLT Topluluğu Yarışması`nda, Credit Suisse HOLT ve iştirakleri ile mülakat fırsatı elde etti. Credit Suisse HOLT Topluluğu Yarışması, Credit Suisse, Zürih Sigorta ve Financial Times (FT) tarafından desteklenen ve öğrencilerin yarışarak ödüller kazanmasını amaçlayan başarıya dayalı bir platform olan ATEŞBÖCEĞİ (FIREFLY) PROJESİ kapsamında düzenleniyor.

paylaş

İmge Kaya Sabancı, iş dünyası ve aktüel konularda içerikler sunan uluslararası dijital platform RichTopia tarafından hazırlanan “En Etkili 100 Kadın Lider” listesinde 95. sırada yer buldu. Listede Hillary Clinton, Dilma Rousseff, Michelle Obama, Christiane Amanpour ve Melinda Gates gibi birçok başarılı kadın lider de yer alıyor.

paylaş

İşletme Lisans Programı Mezunumuz Efe Kethuda, iş ve ekonomi dergisi Fortune Türkiye tarafından hazırlanan “Gelecek Vaat eden 20 Yönetici” listesinde birinci sırada yer aldı.
 
2015 Kasım sayısında “Türkiye’nin 40 yaş altındaki en başarılı 40 yöneticisi” listesini açıklayan Fortune Türkiye, bu çalışmayla birlikte “Gelecek Vaat eden 20 Yönetici” listesini de açıkladı. Buna göre Türkiye’de gelecek vaat eden en genç yönetici, KTH Event Agency ve Etkinlikcim.com’un 25 yaşındaki Kurucusu, mezunumuz Efe Kethüda oldu.