Öğrenci

paylaş

Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı öğrencimiz Emir Arditi  ve mezunumuz Taha Doğan Güneş, Yrd. Doç. Reyhan Aydoğan danışmanlığında katıldıkları Sekizinci Uluslararası Otomatik Pazarlık Yapan Akıllı Yazılımlar Yarışması’nda ikincilik derecesini kazandı.

paylaş

14-15 Aralık 2017 tarihlerinde Türkiye'nin farklı şehirlerindeki hukuk fakültelerinden toplam 18 öğrenci takımının katıldığı Çapraz Sorgu Yarışması’nda Hukuk Fakültesi öğrencilerimizin oluşturduğu ekip jüriden en yüksek puanı alarak birinci seçildi. Özyeğin takımı öğrencimiz Alperen Sert, jüri sorusundan en yüksek puanı alan öğrenci oldu.

paylaş

Özyeğin Üni. (Wolves): 36 - Dumlupınar Üni.(Titans): 20

Sezonun İlk Haftasında Büyük Rekabet ve Dostluk İçerisinde Centilmence Geçen Zorlu Maçta Gülen Taraf Özü Wolves oldu. Heriki Takımımızı Kutlar,
Başarılarının Devamını Dileriz..

paylaş

Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı öğrencilerimiz Arjen Kılıç, Cihan Eran, Emir Arditi IEEExtreme Programlama Yarışması'nda Türkiye'den katılan üniversiteler arasında 4. sırada yer alarak önemli bir başarı kazandı.

paylaş

Ev Dışı Tüketim Ürünleri ve Tedarikçileri etkinliği kapsamında gerçekleştirilen “Chefs of the Future” yarışmasında Özyeğin Üniversitesi öğrencileri iki önemli ödüle birden layık görüldü!

paylaş

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencimiz Muratcan Koylan, Hindistan'ın  tanınmış ressamlarından Mariska Ondrich'in, Temmuz ve Ekim aylarında Hindistan ve Fransa’da düzenlediği iki sergiye kabul edildi. Muratcan Koylan, çeşitli ülkelerden davet edilen sanatçıların katılımcı olduğu "Mail Art Exhibition Peace and Harmony" isimli bu uluslararası sergilerde eserleri ile yer alıyor. 

paylaş

İMİB'in altıncısını düzenlediği Doğal Taş Tasarım Yarışması'nda üçüncülük ödülünü Özyeğin Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı birinci sınıf öğrencisi Aybüke Göler  ve ikinci sınıf öğrencisi Koral Oral kazandılar. Aybüke'nin 2016-2017 bahar döneminde Öğ. Gör. Alayça Erözçelik yürütücülüğünde IDE 102 Design as Creative Problem Solving dersi kapsamında tasarladığı betonarme masaüstü objesi, Koral'ın da projeye katılmasıyla bir ürüne dönüştü.

paylaş

Özyeğin Üniversitesi Makina Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencileri ve EÇEM (Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi) Araştırmacıları Elif Gizem Tunçel ve Ebru Tatar, 'Go Green in The City' yarışmasında 19722 takım arasından yarı finali geçerek finale kalan 12 takımdan biri oldu. Profesör Pınar Mengüç ile çalışan Ebru ve Elif Gizem, aynı zamanda “Women in Business Ödülü”ne de layık görüldüler. 

paylaş

ML-SPA öğrencilerimiz Bilge Kasapoğlu, Fatma Ekin Girgin, Handenur Karahüseyin, Nasiba Mangliyeva ve Açelya Kurtay, Concedecine’nin düzenlediği kısa İspanyolca Video yarışmasında birinci olarak Santiago de Compostela Üniversitesi’nde 1 haftalık yoğun dil kursu ödülü kazandılar.

http://spanishinaday.com/
http://cursosinternacionales.usc.es/en/

Öğrencilerimizi ve öğretmenleri Ervin Ostos’u kutluyoruz.

paylaş

ScOLa’da RUS 101,102,201 ve 202 derslerini tamamlayan öğrencimiz Tuğçe Kültürcü, Pushkin Devlet Üniversitesi tarafından düzenlenen Rusça A2 sınavını başarıyla geçerek A2 sertifikasını almıştır. Öğrencimizi ve öğretmenleri Olga Mireli ve Elena Napolnova’yı kutluyoruz.

Pages